KONST / Litografier / Färglitografi 12702199
nr 1270 2199
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, PT, figurer, signerad, 1984, oramad. Motivet: 18x27 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
600 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 18:11:17
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko